Piorunochron na dachu czyli system odgromowy = bezpieczeństwo budynku

Piorunochron- system odgromowy

System odgromowy dzisiaj staje się koniecznością. Jest to jeden z elementów, bezpiecznego domu - zabezpiecza budynek przed skutkami wyładowań atmosferycznych. Najlepsza polisa ubezpieczeniowa to dobrej jakości i prawidłowo wykonany system odgromowy, dzięki któremu możemy spać spokojnie w czasach zmian klimatycznych, gdy burze z wyładowaniami są coraz częstsze i groźniejsze.

Do zamontowania na etapie montowania dachu, ale i do wykonania później. Wydatek, który wart jest poniesienia ponieważ prawidłowo zamontowany daje gwarancję, że prąd piorunowy zostanie przeniesiony z elementów budynku do gruntu.

Zdecydowanie warto poświęcić czas na zainteresowanie się problemem ochrony budynku przed tzw. uderzeniem pioruna. Umiejętnie dobrane elementy mocujące drut, możliwe są również w kolorze pokrycia dachu i stają się mało widoczne. Osprzęt odgromowy musi zawierać całą gamę produktów, które są dobierane w zależności od konkretnego dachu i rodzaju pokrycia dachu. Głównym elementem jest drut, który za pomocą kołków, uchwytów, złączy, elementów naprężających prowadzony jest po powierzchni dachu i ścian obiektu i sprowadzany do bednarki z uziemieniem; poprzez ten system prąd piorunowy odprowadzany jest do ziemi.

Montowanie instalacji odgromowej wymaga szczególnej staranności tak aby była zapewniona ciągłość przewodzenia złącza metalicznego oraz po wykonaniu instalacji powinny być dokonane pomiary kontrolne rezystancji uziemień, których wartość powinna być zgodna z przepisami. W naszej hurtowni dostaniecie Państwo sprawdzone systemy odgromowe: ocynkowane, miedziane, stalowe, malowane proszkowo. Oferujemy Państwu pomoc w doborze koniecznych elementów montażowych systemu odgromowego. Zielona Góra Zjednoczenia 122a firma Metalbud...tak to właśnie my :)znamy tajniki doboru wszystkich elementów .

To co wydaje się skomplikowane, przy naszej pomocy staje się proste.

01.08.2012 17:05

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209