Budownictwo energooszczędne i domy pasywne coraz bardziej interesują inwestorów

Trochę przypomnień co ważne przy budowie domu energooszczędnego. Dom pasywny wymaga weryfikacji projektu architektonicznego w Polskim Instytucie Budownictwa Pasywnego i po pozytywnej opinii pozostaje trzymać się założeń projektowych  a po wybudowaniu przeprowadzić próby szczelności powietrznej budynku w stanie surowym zamkniętym i po wykończeniu obiektu i po złożeniu wszystkich dokumentów starać się o Certyfikat Domu Pasywnego.

Decydując się na budowę domu pasywnego lub domu energooszczędnego powinniśmy zacząć od wyboru właściwej działki i projektu, które to są niemniej ważne od wyboru materiałów budowlanych do ich budowy.

Projekt budowy domu pasywnego i domu energooszczędnego powinien charakteryzować się zwartą bryłą i posiadać płaski lub prosty dwuspadowy dach. Powinniśmy unikać balkonów, wykuszy a zwrócić uwagę na to aby południowa i zachodnia strona naszego domostwa była mocno przeszklona. Działka powinna być tak usytuowana aby dojazd do niej był od strony północnej. Pozwoliłoby to na zaprojektowanie pomieszczeń niepotrzebujących dużej ilości światła czyli garażu, kotłowni i kuchni od północy natomiast salon, który najczęściej jest projektowany po przeciwległej stronie budynku byłby umieszczony od południa. Zamontowanie dużych okien w tej części domu dawałoby nam wiele światła i ciepła a o to nam przecież chodzi przy budowie domu pasywnego lub domu energooszczędnego. Chcemy zatrzymać jak najwięcej energii w domu, tak aby maksymalnie obniżyć koszt eksploatacji budynku.

Co jeszcze można zrobić aby nasz dom był domem energooszczędnym? Do jego budowy należy użyć odpowiednich materiałów budowlanych np.  okna trzyszybowe. Nasza firma specjalizuje się w doborze materiałów budowlanych na dom pasywny i dom energooszczędny. Szczególnie polecamy budowanie w systemie ścian jednowarstwowych. Zastosowanie rozwiązań systemowych wiodących producentów materiałów budowlanych na domy pasywne  i domy energooszczędne pozwoli uniknąć tzw. mostków termicznych, którymi będzie uciekało nasze drogocenne ciepło. 

04.03.2014 15:01

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209