Dom energooszczędny od zaraz

Nasi klienci budujący domy chcieliby aby ich dom był i ekologiczny i energooszczędny i jednocześnie w granicach możliwości finansowych  inwestora czyli oszczędny w budowie i eksploatacji. Czy to można pogodzić ?

Dyrektywa Unijna 2010/31/UE w artykule 9, nakazuje aby wszystkie budynki wznoszone w krajach Unii po roku 2020 miały niemal zerowe zapotrzebowanie na energię. Na szczęście jednocześnie zwraca uwagę na racjonalność czyli aby nakłady poniesione na projektowanie i wybudowanie budynku o wymaganych standardach energetycznych nie przekraczały korzyści z eksploatacji. Czyli jest szansa ,że zmierzamy drogą rozsądku w kierunku dbania o środowisko naturalne, co biorąc pod uwagę wyczerpujące się zasoby nieodnawialnych źródeł energii jest bardzo istotne i  nie rezygnując z dotychczasowych standardów .

Każdy człowiek chciałby aby jego dzieci i wnuki mogły żyć w czystym środowisku i cieszyć się zdrowym ekosystem. A niestety współcześnie nadmiernie eksploatując zasoby naturalne , działając destrukcyjnie na otaczające  nas środowisko trudno oczekiwać ,że będzie to możliwe.

Kropla drąży kamień ...powiedzenie , które sprawdza się w każdej dziedzinie, małe kroki pojedynczych ludzi  zmieniają rzeczywistość. Jak się to ma do budownictwa i to dzisiaj ..teraz.

Już teraz można zamontować kolektory słoneczne, których cena jest niska, pompy ciepła czy panele fotowoltaiczne, a nawet ogniwa hybrydowe. Ceny tych urządzeń są bardzo zachęcające.  Ocieplmy dom odpowiednio i zadbajmy o profesjonalne wykonawstwo aby uniknąć mostków termicznych. Załóżmy kompostowniki w naszych ogrodach i segregujmy śmieci. Obsadzajmy nasze ogrody roślinnością, która pomoże nam akumulować ciepło i wykorzystujmy wody deszczowe chociażby do podlewania ogrodu. Stosujmy materiały budowlane o długiej żywotności .

Miejmy nadzieję ,że to nie tylko moda na budownictwo energooszczędne . Zielona Góra mogłaby się stać energooszczędną  i ekologiczną przestrzenią.

27.03.2014 16:03

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209