Porady

Nasi Eksperci

Opisujemy problemy techniczne najczęściej spotykane na budowie oraz omawiamy rózne produkty i materiały budowlane, tutaj wypowiadają się współpracujący z nami eksperci.

close

Co należy wiedzieć o stropach aby dokonać najlepszego dla nas wyboru ? Jak wpływa wybór rodzaju stropu na komfort mieszkania.

close

Budując dom, rzadko zastanawiamy się nad rodzajem jego fundamentu. Traktujemy tą część konstrukcyjną jako element nie wymagający naszego przemyślenia i najczęściej powierzamy fachowcom. A jednak jest nad czym się zastanawiać.

close

Przenikająca z gruntu woda może spowodować poważne uszkodzenia budynku zarówno w nowych jaki i remontowanych budynkach, dlatego tak ważne jest wykonanie solidnej poziomej i pionowej izolacji fundamentów.Wielu naszych klientów zastanawia się czy do izolacji fundamentów użyć folii kubełkowej. Ale czy folia ta może stanowić izolację przeciwwilgociową budynku?

close

Nowoczesne budownictwo to domy posiadające zwartą bryłę, zazwyczaj bardzo prostą i  gdzie nie stosuje się doświetlenia poddasza w formie lukarn, odchodzi się od balkonów wkomponowanych w powierzchnię dachu, jest to niemodne. A jak sami wiemy światło dzienne jest bardzo ważne w codziennym życiu i komfortowym funkcjonowaniu. Jeżeli chcemy zafundować sobie luksus i najnowsze rozwiązanie to doskonałym sposobem doświetlenia poddasza jest zamontowanie dachowego okna balkonowego.

close

Wiemy już, że ciepło z wnętrza budynku unosi się ku górze i skupia się na dachu, dlatego, żeby mieć cieplej w domu szukamy szczelnego pokrycia dachowego, dobieramy odpowiednią membranę dachową, dbamy, aby była odpowiednio zamontowana, wkładamy pomiędzy krokwie coraz to więcej wełny. Dobrze robimy!!!

close

Kiedy zbliża się okres jesienno-zimowy każdy szczęśliwy posiadacz nowego domu z pewną dozą niepewności spogląda na swój dach.

close

Co warto wiedzieć zanim zdecydujesz się na instalację odgromową? Wybór czy konieczność. Odpowiedź jest bardzo prosta. Do zabezpieczenia Ciebie, Twojej rodziny i domu jednorodzinnego potrzebna jest instalacja odgromowa, czyli potocznie zwany piorunochron. Wielu klientów zapomina o tym bardzo ważnym elemencie bezpieczeństwa domu. Inwestor często nie montuje instalacji odgromowej w domu jednorodzinnym, gdyż zakłada, że wymaga to bardzo dużych nakładów finansowych lub po prostu odkładamy to na później (czyli najczęściej na nie wiadomo kiedy albo nigdy). Problemem również jest to, że tak naprawdę nie jesteśmy świadomi niebezpieczeństw jakie grożą nam w momencie uderzenia pioruna w nasz dom. A zdarzenie takie może doprowadzić do zapalenia się naszego domu lub do spalenia całej instalacji elektrycznej oraz urządzeń podłączonych do niej.

close

Wybieramy najlepszą cegłę do naszych potrzeb. W ofercie producentów materiałów budowlanych znajdujemy ogromny wybór kolorów i faktur cegieł klinkierowych. Ta różnorodność pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb i upodobań każdego z nas. Jednak oprócz wyglądu zewnętrznego liczy się także klasa wytrzymałości i budowa wewnętrzna klinkieru.

close

 Z doświadczenia wiemy, że w naszym kraju zima potrafi zaskakiwać. I to nie tylko drogowców, ale także mieszkańców. Jednak nawet niewielkie opady śniegu mogą powodować zaleganie i następnie obsuwanie się śniegu z połaci dachowych. Jak niebezpieczne są takie sytuacje mogliśmy przekonać się niejednokrotnie w minionych latach. Takie zjawiska grożą zniszczeniem mienia i przede wszystkim są niebezpieczne dla zdrowia lub życia ludzkiego.

more_vert Tylko komin?
close

Budując dom, często skupiamy się na jego wyglądzie i funkcjonalności. Wybierając materiały budowlane często myślimy o rodzaju ścian i kolorze dachu a zdecydowanie rzadziej skupiamy się min na wyborze materiałów budowlanych na komin. A przecież już od…

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209