Blachy na dachy

Ogromnie popularne w południowej Polsce mają wielu zwolenników w całym kraju i najczęściej stosowane są blachy dachówkopodobne. Zielona Góra, Lubuskie to tereny gdzie od dawna popularna jest tzw. szwedzka blachodachówka.  

Ze względu na lekkość blachy ( ok 5kg?m2 ) bardzo polecana na remonty dachów gdzie odciążenie starej więźby dachowej jest bezcenne.

Blacha trapezowa stosowana jest na wszelkich obiektach przemysłowych i handlowych nie tylko na dach ale i elewacje, ze względu na niską cenę i prostotę montażu.

W sprzedaży jest ogromna oferta blach, pochodzących z dużych europejskich tłoczni jak i regionalnych firm. Dla wszystkich liczy się cena, oczywiście najlepiej jak najniższa. Jednak aby otrzymać produkt o gwarantowanej trwałości i jakości nie idzie to w parze z najtańszym produktem.  Najważniejsze jest pochodzenie blachy tzn. z jakiej huty pochodzi rdzeń stalowy i jaką ma grubość oraz jaka jest warstwa cynku i rodzaj powłoki końcowej.  Zdecydowanie polecam na dach blachę o grubości co najmniej 0,5mm oczywiście blachy na obiekty przemysłowe mają większą grubość.

 Zwracam uwagę aby sprawdzać grubość blach gdyż atrakcyjna oferta cenowa może dotyczyć blachy o grubości 0,4mm a także grubość warstw cynku. Dzięki obniżeniu parametrów producent może zaproponować niższą cenę sprzedaży.

Sprawdzamy też grubość/ wysokość profilowania  fali blachodachówki  . Ma to wpływ na wygląd pokrycia dachowego ale przede wszystkim na sztywność arkusza blachy. Co jest bardzo istotne w przypadku długich arkuszy blachy montowanych na wysokich obiektach.

Najekonomiczniej jest stosować blachy dachówkowe na dachy proste gdzie nie będzie wielu cięć chyba ,że zastosujemy blachodachówkę w panelach , która jest bardzo efektowna i wygodna w montażu ale zdecydowanie droższa. Przy wyborze blachy polecamy zwracać uwagę na wszystkie parametry produktu a jeżeli producentem jest firma z wieloletnią tradycją tłoczenia blach i w dodatku posiada własne huty w których produkuje rdzeń to możecie być państwo pewni, że kupujecie dobry produkt. W naszej firmie sprzedajemy blachy kilku producentów ale od 20 lat ciągle  polecamy blachy firmy Borga. 

08.05.2014 15:06

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209