Cegła klinkierowa, prawidłowe murowanie

Bardzo chętnie kupujemy cegły klinkierowe, których bogactwo faktur i kolorów zachwyca ale nie zawsze efekt po wmurowaniu jest zadawalający a najczęściej z powodu wykwitów. Wystarczy przestrzegać paru zasad murowania aby uzyskać ładnie wymurowany element z cegieł klinkierowych.

Warunek konieczny przy murowaniu cegieł klinkierowych to mieszanie cegieł z kilku palet naraz. Uzyskamy jednorodną kolorystykę elewacji czy innego elementu murowanego z cegły.

Używamy wyłącznie zapraw przeznaczonych do murowania klinkieru i zawierających trass-proszek wiążący węglan wapnia odpowiedzialny za wykwity na klinkierze a będący składnikiem cementu .

Ściśle przestrzegajmy instrukcji przygotowania zaprawy a szczególnie w zakresie ilości dodawanej wody . Doradca techniczny producenta cegieł klinkierowych firmy CRH zaleca stosować test ,,formowania w ręce zaprawy,,. Prawidłowa konsystencja zaprawy to konsystencja mokrej ziemi. Zaprawa powinna formować się w dłoni i jej nie brudzić, gdy nie formuje się to dodano za mało wody , lecz gdy brudzi dłoń to dodano za dużo wody. Prosty test a bardzo skuteczny.

Przy murowaniu i spoinowaniu nie można oszczędzać na zaprawie tzn. należy szczelnie wypełniać spoiny między cegłami, zabezpieczamy w ten sposób przenikanie wody w głąb.   

Prace murarskie prowadzimy gdy temperatura powietrza wynosi minimum +5 C, nigdy w pełnym słońcu i w dni deszczowe.

 Na bieżąco należy usuwać zabrudzenia cegieł klinkierowych i trzeba robić to na sucho specjalną szczotką lub wilgotną, czystą ściereczką.

Codziennie po zakończeniu pracy zabezpieczamy każdorazowo mur przed ewentualnymi opadami np. folią ale tak aby zapewnić przepływ powietrza .

Grubość spoin to 8-15 mm.

Przestrzegając powyższych zasad możemy być pewni, że efekt będzie ,,murowany,, 

16.12.2014 16:01

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209