Docieplenie okna dachowego – …a tyle korzyści

Wiemy już, że ciepło z wnętrza budynku unosi się ku górze i skupia się na dachu, dlatego, żeby mieć cieplej w domu szukamy szczelnego pokrycia dachowego, dobieramy odpowiednią membranę dachową, dbamy, aby była odpowiednio zamontowana, wkładamy pomiędzy krokwie coraz to więcej wełny. Dobrze robimy!!!

Dzięki temu mamy coraz cieplej w domu, a co za tym idzie więcej pieniędzy w przysłowiowej kieszeni, bo nie trzeba tyle wydawać na ogrzewanie. Dbamy o to, żeby była szczelna dachówka, odpowiednia membrana i odpowiednia wełna, ale nie zadajemy sobie sprawy, że jeżeli posiadamy w połaci dachowej okna to dużo ciepła może „uciec” przez źle zamontowane okno. Nie chodzi o to, że okno jest źle osadzone w połaci dachowej, ale o brak odpowiednio wykonanej izolacji przy oknach. Zdarza się to bardzo często, bo bardzo ciężko dotrzeć z ociepleniem do krawędzi okna przy kołnierzu, a właśnie tam pojawiają się mostki cieplne. Można tego uniknąć już przy pierwszym etapie montażu okien dachowych… Można zastosować dodatkową izolację, którą niemal każdy z producentów okien dachowych posiada. Występują one w formie dodatkowych kołnierzy uszczelniających, jak również w formie wbudowanych elementów izolacyjnych w kołnierzu i oknie.

W powodzi różnego rodzaju materiałów budowlanych do ociepleń polecamy zainteresować się oryginalnymi zestawami docieplenia produkowanych przez wszystkich producentów okien dachowych.

Firma Fakro posiada specjalny zestaw izolacyjny składający się z materiału termoizolacyjnego z wełny w postaci bloków z wełny owczej, warkocza z wełny owczej oraz kołnierza paro przepuszczalnego.

Firma Velux w swojej ofercie posiada izolację termiczną BDX. Jest inna niż w firmie Fakro, ponieważ jest to rama izolacyjna ze spienionego polietylenu połączona z izolacją przeciwwilgociową, która umieszczona jest wokół ramy.

Natomiast w przypadku firmy Roto izolacja termiczna wygląda całkiem inaczej. Żeby zwiększyć izolacyjność i energooszczędność firma produkuje okna już wmontowanym fabrycznie termo-blokiem WD, który wykonany jest z elastycznego polipropylenu lub polietylenu, odpornego na promienie UV i proces utleniania. Rozwiązanie to gwarantuje wyższe parametry izolacyjne całego okna. Taka konstrukcja eliminuje pojawienie się mostków termicznych oraz minimalizuje kondensacje pary wodnej.

Dodatkowo jeszcze można zastosować kołnierz paroszczelny, który montowany jest od środka pomieszczenia jako barierę dla ciepłego i wilgotnego powietrza, ponieważ zawilgocenie wełny izolacyjnej prowadzi do znacznego spadku właściwości termicznych.

Cóż...

Każdy z wymienionych wyżej sposobów poprawi izolacyjność przy oknach dachowych. Koszt tych produktów izolacyjnych w stosunku do całości kosztów inwestycji jaką jest budowa domu jest niewielki ponieważ to często ok. 100 – 200 zł. Koszt jest niewielki, a może znacznie poprawić izolacyjność, a co za tym idzie energooszczędność Państwa domu.

Dużo…? Mało…?

Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie Państwo sami.

My uważamy, że warto.

R.         

15.12.2012 09:34

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - ściany, dachy, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209