Łatwo i szybko budujemy z betonu komórkowego

Prostota budowania z betonu komórkowego powoduje, że najczęściej jest wykorzystywany przez amatorów do wykonania niewielkich obiektów typu garaż czy budynek gospodarczy. Równie chętnie stosowany przez profesjonalistów, którzy doceniają jednorodność materiału a co za tym idzie wszystkie parametry ( typu izolacyjność, wytrzymałość) są jednakowe w całej strukturze bloczka oraz wyjątkową łatwość obróbki i lekkość bloczków. Nazwa potoczna to suporeks, siporeks, porobeton.  

Beton komórkowy łączy zalety materiału konstrukcyjnego i termoizolacyjnego. Dodatkowym ułatwieniem są gotowe zaprawy do murowania. Zielona góra i okolice to tereny gdzie znajdziemy bardzo wiele budów wykonywanych z użyciem betonu komórkowego chociaż ogromną popularnością tradycyjnie cieszy się ceramika. Gotowe zaprawy do murowania to rozwiązanie idealne, gdyż jedynym narzędziem jaki potrzebuje wykonawca jest mieszadło. Możemy zapomnieć o betoniarce, zakupie piasku i cementu. Zaprawy do betonu komórkowego nazywane też klejami do betonu komórkowego są szare( mniejsza wytrzymałość M5) i białe( większa wytrzymałość M10). Użycie białej zaprawy może wyeliminować tynkowanie wewnątrz obiektu gospodarczego czy garażu. Zastosowanie gotowej cienkowarstwowej zaprawy do murowania redukuje mostki termiczne w spoinie. 

Łatwiej  dokupić brakujący worek zaprawy niż zamawiać np. piasek. Prostota obróbki betonu komórkowego jest jednocześnie elementem oszczędzania, ponieważ jest mniejsza ilość odpadów . I ostatnia zaleta to wysoka dokładność wymiarów bloczka, dotyczy to renomowanych producentów co jest nie do przecenienia. Dokładne wymiary to równa ściana a w konsekwencji mniejsze zużycie zapraw tynkarskich. Łatwo, równo, dokładnie i szybko buduje się z betonu komórkowego.   

26.03.2014 15:59

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209