Okno dachowe balkonowe – luksus i komfortowe spojrzenie na świat.

Nowoczesne budownictwo to domy posiadające zwartą bryłę, zazwyczaj bardzo prostą i  gdzie nie stosuje się doświetlenia poddasza w formie lukarn, odchodzi się od balkonów wkomponowanych w powierzchnię dachu, jest to niemodne. A jak sami wiemy światło dzienne jest bardzo ważne w codziennym życiu i komfortowym funkcjonowaniu. Jeżeli chcemy zafundować sobie luksus i najnowsze rozwiązanie to doskonałym sposobem doświetlenia poddasza jest zamontowanie dachowego okna balkonowego.

 

 -  -  okno balkonowe

       Tego rodzaju okno dachowe ma dużo większą powierzchnię doświetlającą niż standardowe okno dachowe (powierzchnia okna balkonowego to 94*252 lub 94*255 w zależności od producenta), a po otwarciu tworzy niewielki balkon przez który można swobodnie wyjrzeć na zewnątrz. Szczególnie wygodne a zarazem preferowane jest ono do poddaszy o konstrukcji bez ścianki kolankowej. Po otwarciu takiego dwuskrzydłowego okna górna część otwiera się do kąta 45 stopni w stosunku do połaci dachu (czyli praktycznie poziomo w stosunku do podłoża), natomiast dolne skrzydło wysuwa się do pozycji pionowej i zintegrowane jest z bocznymi barierkami, które dają dodatkowy komfort i bezpieczeństwo przy codziennym użytkowaniu. To okno dachowe wykonane jest z drewna o najwyższej jakości a zestaw szybowy wykorzystany w konstrukcji okna balkonowego gwarantuje wysoką odporność na warunki pogodowe a zarazem wysokie bezpieczeństwo dzięki hartowanej szybie od zewnątrz i klejonej powłoce od wewnątrz. Specjalna powłoka gwarantuje nam również łatwe utrzymanie okna w czystości. Dodatkowym a jednocześnie bardzo ważnym atutem okna dachowego balkonowego jest to, iż może być ono stosowane jako wyjście ewakuacyjne np rozwiązanie to jest akceptowane przez Straż Pożarną w Niemczech.       

      W swojej ofercie produktowej okna dachowe balkonowe posiadają tylko dwie firmy produkujące okna dachowe, są to Velux i Fakro, wiodący producenci nowoczesnych okiendachowych , które są doskonałym rozwiązaniem doświetlenia i użytkowania poddasza mieszkalnego. Do każdego okna dodatkowo możemy również dopasować różne akcesoria do wewnątrz i na zewnątrz.             

   

 -  -  image_func.php

     Dane techniczne:

  • dopuszczalny kąt nachylenia połaci to 35-53 stopnie
  • dostępne w rozmiarze 94*252 VELUX CABRIO
  • dostępne w rozmiarze 94*255 FAKRO FGH-V P2 Galeria
  • dźwiękochłonność okna Rw=35dB
  • współczynnik przenikania ciepła dla okna Uw=1,6 W/m2K

Produkt ten na pewno skierowany jest do tych, którzy przede wszystkim przedkładają luksus, komfort i nowatorskie rozwiązania w budownictwie mieszkalnym nad koszty .

jp

30.12.2012 18:27

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - ściany, dachy, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209