Rozpoczynamy budowę ...jest wiosna

Decyzja podjęta. Budujemy własny dom. Działka budowlana kupiona, projekt budowlany domu również i otrzymaliśmy pozwolenie na budowę .Rozpoczynamy 

Od czego zaczynamy? Od harmonogramu prac budowlanych .

Budowę dzielimy na etapy, robimy to wspólnie z wynajętym inspektorem nadzoru, który z naszego ramienia będzie dokonywał odbioru poszczególnych etapów budowy.

Etap wstępny to wykonanie wszystkich przyłączy zewnętrznych tj. wody , kanalizacji, energii elektrycznej , gazu i telekomunikacyjnych . Uzyskujemy podłączenie energii elektrycznej w tzw. skrzynce budowlanej.

Następnie organizujemy plac budowy czyli planujemy miejsca do odłożenia warstwy zewnętrznej gruntu z wykopu, miejsce na magazynek np. w formie kontenera gdzie będą przechowywane cenniejsze narzędzia, miejsce na przenośną toaletę oraz miejsce gdzie będą składowane materiały budowlane . A to wszystko tak aby był jak najłatwiejszy dostęp do wykopu pod budynek.

Bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest wykonanie badań geotechnicznych jeszcze w fazie projektowania aby upewnić się co do rodzaju gruntu i poziomu wód gruntowych.

Czas na geodetę , który wytyczy fundamenty. Na podstawie dokumentacji projektowej wbija paliki i zostają  wykonane  ławy drutowe. Geodeta wnosi odpowiednie wpisy do dziennika budowy i zostaje sporządzona mapa sytuacyjno-wysokościowa.

Po wykonaniu ław drutowych rozpoczynamy prace ziemne . dalszy etap to wykonanie ław fundamentowych ze ścianami fundamentowymi i podłoga na gruncie wszystko odpowiednio z poziomymi i pionowymi izolacjami przeciwwilgociowymi lub droższe rozwiązanie tzw. płyta fundamentowa, ale zaletą jest całkowite wyeliminowanie mostków termicznych. Budowa na płycie fundamentowej zalecana jest przy domach energooszczędnych.

Mamy ukończony etap zero i można przystąpić do wykonania ścian, stropów , dachu ,ewentualnie schodów żelbetowych i będzie to tzw. stan surowy . Na tym etapie  już mamy sprecyzowane decyzje dotyczące technologii budowy i rodzaju materiałów budowlanych i  o tym  cdn

09.04.2015 16:13

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209