Systemy suchej zabudowy, kilka uwag doświadczonego wykonawcy

Poddasza użytkowe czy to powstałe podczas remontu starego domu czy budując nowy dom najczęściej wykańczane są za pomocą płyt gipsowo-kartonowych. Zielona Góra posiada wiele budynków gdzie można zamienić poddasze nieużytkowe na użytkowe wykorzystując suchą zabudowę. Wszyscy wiedzą jak to zrobić ale tylko profesjonalny wykonawca nie popełni błędów mających wpływ na żywotność i jakość zabudowy. Poniżej kilka praktycznych wskazówek.

Podstawowy błąd to nieodróżnianie profili sufitowych od profili ściennych . Nie można ich mieszać i używać wymiennie. Systemy suchej zabudowy poddasza wymagają zastosowania dwóch rodzajów profili i tego trzeba przestrzegać.

Koniecznie do łączenia płyt należy używać gipsu z włóknami celulozowymi zapewni to trwałe połączenie . Praca płyt gipsowo-kartonowych  nie spowoduje pęknięć na połączeniach.

 Następna uwaga to: przestrzeganie używania odpowiednich wieszaków przy montażu sufitów . Typ ES 125 do sufitów montowanych do 12 cm od elementu nośnego głównego (sufit, belki), natomiast przy odległości większej stosujemy wieszaki obrotowe z prętem o różnych długościach .

Systemy suchej zabudowy poddaszy do montażu płyt kartonowo-gipsowych z profilami wymagają stosowania wkrętów do blach , natomiast profile z łącznikami i wieszakami montuje się za pomocą wkrętów tzw.,,pchełek,,

Z doświadczenia wiem ,że lepsza do łączenia płyt jest taśma papierowa lub flizelinowa niż taśma z włókna szklanego .

Ostatnia uwaga to zasada łączenia płyt na mijankę w miejscach krzyżowania się płyt. Czyli jedną płytę docinamy od góry a drugą od dołu. Nie robimy tzw. skrzyżowań , gdyż w tym miejscu jest duże prawdopodobieństwo popękania łączeń.

W naszej firmie dostaniecie Państwo wszystkie elementy suchej zabudowy. Zielona Góra Zjednoczenia 122A  Metalbud Zapraszamy

11.03.2014 16:20

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209