Warto wiedzieć

Nasz Ekspert mgr inż. Krzysztof Piaściński

inżynier posiadający uprawnienia budowlane z wieloletnim doświadczeniem jako kierownik budów, odpowiada na pytania.

Tutaj też znajdziecie Państwo artykuły, w których nasi doradcy dzielą się doświadczeniem  

close

Szczyt PRL-owskich marzeń o własnym domu, to budynek z płaskim dachem typu „kostka”.

W czasach wszelkich niedoborów, budowanie odbywało się z ogromnymi trudnościami i za pomocą wyrobów budowlano podobnych.

Obecnie właściciele takich domów stają przed decyzją generalny remont czy naprawa.  

close

Budowa domu od podstaw

Fundamenty to niewidoczna, ale bardzo ważna część domu. Nie warto na nich oszczędzać, ponieważ błędy przy ich wykonaniu mają dla domu fatalne skutki i są trudne do naprawienia.

close

Dom pasywny jest domem energooszczędnym ale nie każdy dom energooszczędny jest domem pasywnym. Dom pasywny musi uzyskać Certyfikat Domu Pasywnego wydawany przez Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i wtedy może być tak nazywany. Czy warto stosować innowacyjne rozwiązania podczas budowy nowego lub remontu starego domu i dążyć do osiągnięcia parametrów odpowiadających domowi energooszczędnemu?

close

Kalenica to istotny element konstrukcji dachu i jego zwięczenie. Ten element dachu musi być poprawnie wykonany. Wykończeniem kalenicy są gąsiory, które układa się na taśmie wentylacyjno-uszczelniającej zwanej taśmą kalenicową. Taśma kalenicowa zapewnia skuteczną wentylację oraz uszczelnienie. Prawidłowo zamontowana i odpowiedniej jakości taśma zabezpiecza więźbę przed działaniem wilgoci przy opadach deszczu, czy topnieniu śniegu.

close

Oszczędzanie energii to nie moda, to konieczność. Stąd domy pasywne, domy energooszczędne, w których wykorzystuje się odnawialne źródła energii oraz stosuje technologie budowy i materiały budowlane zapewniające jak najmniejsze zużycie energii do ogrzania domu i do uzyskania ciepłej wody a także ograniczenie strat ciepła i odzyskiwanie energii już wytworzonej w budynku.  Innowacyjność w tym dziale budownictwa jest ogromna i dużo firm pracuje nad nowymi rozwiązaniami oraz stale ulepszane są istniejące urządzenia i materiały budowlane.

close

Rozpoczynając remont dachu musimy wiedzieć, że każde prace budowlane podlegają prawu budowlanemu, także remont dachu. Oczywiście kiedy chcemy wykonać drobne czynności naprawcze typu:  wymiana pojedynczych, uszkodzonych dachówek, naprawa przecieku przy kominie itp. nie musimy podejmować żadnych kroków formalnych.

close

Wymiana pokrycia dachowego, renowacja więźby dachowej czy inne większe prace remontowe na dachu to doskonała okazja do ulepszenia naszego domu. Przy pracach remontowych dachu jednocześnie montując kolektory słoneczne wraz z osprzętem np. zbiornik biwalenty, naczynie wzbiorcze, stacja solarna nie ponosimy dodatkowych kosztów, związanych z przeróbkami dachu.

close

Wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna. Każdy kolejny dzień jest coraz dłuższy, jest coraz cieplej, pokrywa śniegu powoli znika z naszych dachów i otaczającej nas okolicy. Słońce świeci coraz mocniej co znacznie poprawia nasz nastrój , daje to nam sporo energii do działania. Zaczynamy porządkować nasze domy, ogródki ale warto też zadbać o dach i jego elementy aby kolejną jesień i zimę spokojnie spędzić przed kominkiem zamiast nerwowo zajmować się cieknącymi rynnami czy opierzeniami.

close

Więźba dachowa bardzo ważna przy budowie nowego lub remoncie starego domu. Jest to swoisty „kręgosłup” dachu, dlatego przy budowie domu warto zwrócić na ten element szczególną uwagę.

close
 -  -  Klamry artykuł

Klimat umiarkowany powoli odchodzi  w przeszłość a pogoda staje się kapryśna i nieprzewidywalna włącznie z gwałtownymi burzami i trąbami powietrznymi. Koniecznością staje się mocowanie dachówek do więźby dachowej. Inwestor sądzi ,że zastosowanie klamer mocujących dachówki  to duży, niepotrzebny wydatek i nic bardziej mylnego, gdyż koszty są bardzo niskie a używając odpowiednich klamer można to zrobić prosto i szybko.

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209