Warto wiedzieć

Nasz Ekspert mgr inż. Krzysztof Piaściński

inżynier posiadający uprawnienia budowlane z wieloletnim doświadczeniem jako kierownik budów, odpowiada na pytania.

Tutaj też znajdziecie Państwo artykuły, w których nasi doradcy dzielą się doświadczeniem  

close

 

 -  -  Dachówka artykuł

Remont dachu wiąże się najczęściej z wymianą dachówki. Pojawia się wtedy pytanie czy to ma być dachówka naturalna, angobowana czy glazurowana? W natłoku różnego rodzaju informacji możemy się pogubić. Oczywiście jeżeli rozpoczynamy budowę stajemy przed tym samym dylematem. Dlatego zapraszamy Państwa do siedziby naszej firmy gdzie będziecie Państwo mogli zobaczyć, dotknąć i podjąć właściwą decyzję w czym chętnie pomożemy. Poniżej postaramy się przybliżyć podstawowe różnice między tymi typami dachówki.

close

 Wybierając projekt naszego domu najczęściej zaczynamy od jego wyglądu zewnętrznego- czyli od elewacji, potem spoglądamy na rozmieszczenie pomieszczeń oraz ich wielkość. W reklamach projektów jakie możemy obejrzeć na stronach internetowych oprócz rysunków elewacji oraz rzutów kondygnacji widzimy krótką charakterystykę domu i tu zaczyna się problem… .

close
 -  -  lluxocynk

Nowe warte zainteresowania nie tylko dlatego, że nowe ale wyłącznie dlatego, że lepsze.

close

Odpowiedz wszyscy znamy z powodu ceny , niskiej ceny ...oczywiście dotyczy to sytuacji kiedy rodzaj dachówki nie jest wyraźnie określony w zamówieniu. Ciągle najważniejszym kryterium wyboru wykonawcy przy usłudze wraz z materiałem jest właśnie cena , jak najniższa cena. I oczywiście na czym może zaoszczędzić wykonawca ? Odpowiedź jest wiadoma: na kosztach materiałów, bo na kosztach robocizny nie bardzo chce.

close

Deszcz, ulewa, dach, rynny, zalewa nas . To skojarzenia właściciela budynku, w którym wystepują problemy po deszczu czyli cieknie po gzymsie, ścianie, wychodza plamy, czy pojawia się pleśń.

close

To nasze miejsce, nasza przystań gdzie czujemy się bezpiecznie, gdzie nabieramy sił i energii; dokąd wracamy z najdalszej podróży i miejsce za którym tęsknimy, to zapach domowego ciasta i smak domowego obiadu. Dobry dom to nasza dobra przestrzeń. Dom to też coś trwałego, coś co po nas zostanie i wtedy myślimy o dzieciach o posadzonych drzewach.   Jeżeli dom to dobry dom i w wymiarze emocjonalnym i materialnym.

close

Zastanawiając się nad wyborem materiałów budowlanych, z których ma powstać nasz  dom często stawiamy sobie pytanie: „ Budować  w systemie ścian jednowarstwowych czy dwu- lub trzywarstwowych?”. Producenci materiałów budowlanych zbadali i stwierdzili iż  pod względem ogólnego kosztu budowy i użytkowania obiektu; czyli przyszły koszt energii do ogrzewania pomieszczeń, wybór ścian jednowarstwowych jest dla budynków jednorodzinnych najkorzystniejszym rozwiązaniem. Powrót do takiego budowania obserwujemy przy domach energooszczędnych gdzie zalecana jest ściana jednowarstwowa. A przeciez chodzi o to żeby było dobrze i tanio i mądrze .

close

Powiedzenie, że najważniejsze to mieć dach nad głową sprawdza się dokładnie w wypadku, kiedy staliśmy się szczęśliwymi lub nieraz nie, posiadaczami starego domu i tu należałoby powiedzieć: „najważniejsze to mieć szczelny dach nad głową”. Jeżeli przy każdych większych opadach deszczu obawiasz się o zalanie, co rusz pojawiają się  zacieki na suficie i na ścianach,  a jak każdy stary dom twój dom ma już swoje lata, trzeba pomyśleć o naprawie starego pokrycia dachowego.

more_vert Strop
close

Czy strop w budynku jest elementem nad którym trzeba się zastanawiać ? Okazuje się ,że zdecydowanie tak . Szczególnie w budownictwie jednorodzinnym  gdy do naszej działki jest utrudniony dostęp dla ciężkiego sprzętu typu dźwig czy zamierzamy budować systemem gospodarczym .

close

Kiedy okazuje się, że mamy przed sobą remont starego domu czyli takiego, który liczy kilkadziesiąt i więcej lat stajemy przed dylematem od czego zacząć?

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209