Remont dachu - podnoszenie, czyli nadbudowa na dachu płaskim lub rozbudowa poddasza nieużytkowego

Jest powiedzenie, że łatwiej dom wybudować niż wyremontować czy przebudować istniejący. Często ilość nieoczekiwanych problemów pojawiających się podczas remontu potrafi mocno nadwyrężyć nasze nerwy i portfel. Istnieją sytuacje gdy nie mamy wyboru i podejmujemy decyzje o remoncie. Doskonale zlokalizowany budynek ale za mały na nasze potrzeby to najważniejszy powód.

Najczęściej nadbudowywane jest poddasze na domu typu kostka lub podnoszony jest dach na budynku gdzie jest poddasze nieużytkowe i potrzebujemy zwiększenia wysokości.

Rozbudowa domu polegająca na podniesieniu poddasza lub nadbudowaniu poddasza na stropodachu wymaga pozwolenia na budowę i obwarowana jest takimi samymi wymogami formalnymi jak budowa nowego domu czyli m.in. potrzebny jest projekt.

Pierwszym krokiem po podjęciu decyzji jest ocena stanu konstrukcji budynku i technicznych możliwości przebudowy oraz analiza możliwych do zastosowania materiałów budowlanych nie radzimy podejmować dalszych kroków bez rzetelnej oceny. Zdarza się, że kupując stary, przedwojenny dom okazuje się nie możemy go podwyższyć, nie tylko ze względu, że objęty jest nadzorem konserwatorskim ale jego konstrukcja nie przeniesie dodatkowych obciążeń bez specjalnych wzmocnień (czyli kosztów) pozostaje nam np. położenie na dachu blachy a naszym marzeniem była dachówka karpiówka. Blacha dachówkopodobna jest najlepszym rozwiązaniem jeżeli zależy nam na odciążeniu konstrukcji budynku.

Koszt wykonania projektu rozbudowy domu zależy od tak wielu czynników, że projektant każdorazowo szacuje go indywidualnie. Projekt zawiera nie tylko więźbę dachową, ścianki kolankowe i inne elementy ale i rodzaj materiałów budowlanych jakie powinny być zastosowane i co najważniejsze powinien być architektoniczne dostosowany do naszych potrzeb.

Rozbudowa poddasza to okazja aby zastosować lepsze docieplenie poddasza zgodnie z obecnymi trendami w budownictwie, czyli energooszczędność i jeszcze raz energooszczędność. Łączenie starych elementów budynku z nowymi wymaga szczególnej staranności i użycia odpowiedniej technologii oraz materiałów i warto dopilnować tego etapu prac.

Cały proces nadbudowy lub podnoszenia poddasza nie jest łatwy ale po wykonaniu inwestorzy mają dom jak nowy ale ze starą, piękną duszą najczęściej w pięknie zadrzewionej okolicy z doskonałą infrastrukturą.

04.12.2014 16:30

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209