Rynny na dachu. Aktualne trendy

Czy detalami w budownictwie rządzi moda czy pragmatyzm? Jak to wygląda w stosowanym orynnowaniu w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Lata dziewięćdziesiąte to czas rynien ocynkowanych i bum na rynny z PCV. Dziś prym wiedzie rynna stalowa powlekana i rynna z blachy cynkowo-tytanowej.

Blacha stalowa ocynkowana była stosunkowo trwała ale jej estetyka nie zadawalała klientów budujących domy 20 lat temu. Wszyscy poszukiwali rynien kolorowych z bogatą ofertą dodatków i często były to rynny o wyrafinowanych kształtach np. w formie prostokątów. Najczęściej stosowano przekrój rynny 125 lub 130 mm. Rynna stanowiła element upiększający po latach siermiężnego budownictwa. Obecnie wiele firm produkujących w latach 90 rynny z PCV zniknęło z naszego rynku. Po kilku latach używania rynien PCV szczególnie tych z niższej półki  okazywało się, że traciły kolor, blakły. Klienci którzy kupili rynny z blachy stalowej powlekanej renomowanych firm np.Borga czy Lindab, pierwotnie zapłacili zdecydowanie więcej ale i do chwili obecnej nie straciły one walorów użytkowych i estetycznych. Modne były rynny z PCV ale to rynny stalowe powlekane przetrwały do dziś. Obecnie jest to moda i jednocześnie  pragmatyczne podejście do budowania własnego domu, bo większość klientów wybiera rynny z blach różnego rodzaju najczęściej  blach cynkowo-tytanowych i blach stalowych powlekanych w różnych kolorach. Jest to gwarancja długiej żywotności orynnowania. Najczęściej kupowane są rynny w kolorach: brąz, czekolada, kasztan lub ceglasty i bardzo trendy to  czarne rynny lub grafit. Klienci pragną aby rynna komponowała się z kolorem pokrycia dachowego a dawniej często wybierano kontrastowe kolory. 

21.10.2014 15:51

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209