Schiedel Dual to jeden komin a dwa kotły

 -  -  Schiedel Dual to jeden komin a dwa kotły

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy poszukują rozwiązań umożliwiających podłączanie do jednego komina kotłów na różne paliwa firma Schiedel stworzyła komin Dual wielofunkcyjny system kominowy.

Przy rosnących cenach opału, warto mieć możliwość wyboru. Zmiana jego rodzaju zazwyczaj jest związana z wybudowaniem nowego komina. 

W tym momencie z pomocą przychodzi Schiedel Dual. Umożliwia on szybkie przełączenie się na nowy rodzaj paliwa ograniczając się do zmiany kotła. 

Jest to komin do którego można podłączyć kotły na paliwa stałe, gazowe, olejowe lub zyskujący coraz większą popularność ekonomiczny kocioł kondensacyjny. Jest to możliwe dzięki umieszczeniu dwóch rodzajów rur ceramicznych w jednym pustaku keramzytowym.  Bardzo dobre rozwiązanie oszczędzające powierzchnię mieszkalną i dające możliwość różnych rozwiązań podłączeń pieców.

Pustak keramzytowy podzielony jest na dwie przestrzenie: ciąg dymowy i ciąg powietrzno-spalinowy. Ciąg powietrzno-spalinowy zapewnia pobieranie powietrza z zewnątrz co jest niezbędne do procesu spalania w kotle kondensacyjnym.

W jednym pustaku keramzytowym znajduje się gładka rura ceramiczna, której zadaniem jest odprowadzenie spalin z kotłów z otwartą komorą spalania i profilowana rura cienkościenna , która odprowadza spaliny z kotłów z zamkniętą komorą spalania. Dostępny w średnicach 

18 +12 cm
20+ 12 cm

Komin posiada oznakowanie CE oraz producent udziela 30 lat gwarancji.

Komin zyskuje coraz większą popularność dzięki swojej uniwersalności i możliwości dostawy tzw. pakietu startowego. Przy rozpoczynaniu budowy można zamówić pakiet na który składają się wszystkie podstawowe elementy. Dzięki nim wybudujemy pierwsze metry komina aby następnie kontynuować budowę wykorzystując zgromadzone materiały budowlane i w odpowiednim czasie domówić pozostałe elementy komina. 
Praktyczne i ekonomiczne rozwiązywanie.  

04.06.2012 02:34

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209