Blacha na dach i klient z wątpliwościami

Przychodzi klient do hurtowni i pyta o blachy dachówkopodobne . Akcja w siedzibie naszej firmy w Zielonej Górze. Ma wiele wątpliwości co do jakości , ponieważ w Internecie  pojawiają się informacje, że blacha dachówkopodobna w miejscach przetłoczeń ma pocieniony rdzeń i z tego powodu gorszą wytrzymałość w tych miejscach.  

I tutaj z całą stanowczością stwierdzam ,że cały arkusz blachy dachówkopodobnej ma taką samą wytrzymałość . Przypuszczam, że zastrzeżenia wynikają  z potocznego  nazewnictwa ...ponieważ mówimy o tłoczeniu blach dachówkopodobnych a w rzeczywistości arkusze blachy płaskiej podawane są na prasy rolkowe na których następuje proces profilowania blachy i otrzymujemy arkusz blachy wyprofilowanej w kształcie dachówek.  Proces profilowania powoduje zmianę kształtu i to jest jedyna zmiana w arkuszu blachy a pozostałe parametry czyli grubość rdzenia blachy i powłoki pozostają nienaruszone.

Podkreślam,że jakość blach dachówkopodobnych czy ogólnie blach profilowanych  zależy od rdzenia stalowego czyli od rodzaju stali z jakiego jest wyprodukowany i grubości rdzenia ( w przypadku blach dachówkopodobnych zalecana grubość to 0,5 mm) oraz od powłok ochronno - estetycznych blach.  I tutaj oferta handlowa jest bardzo bogata od powłok poliestrowych matowych  po powłoki wykończone kruszywami ceramicznymi i powleczone żywicami akrylowymi.

 W naszej firmie od ponad 20 lat sprzedajemy blachy dachówkopodobne Borga najczęściej w powłokach poliestrowych . Wiele dachów w Zielonej Górze i okolicach pokrytych jest blachami tego producenta i miło nam widzieć ,że ciągle doskonale się prezentują i zachowują wszystkie swoje walory.

04.07.2014 14:37

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209