Płotki przeciwśniegowe – jak je właściwe dobrać i zamontować ?

 -  -  Płotki przeciwśniegowe – jak je właściwe dobrać i zamontować ?

 Z doświadczenia wiemy, że w naszym kraju zima potrafi zaskakiwać. I to nie tylko drogowców, ale także mieszkańców. Jednak nawet niewielkie opady śniegu mogą powodować zaleganie i następnie obsuwanie się śniegu z połaci dachowych. Jak niebezpieczne są takie sytuacje mogliśmy przekonać się niejednokrotnie w minionych latach. Takie zjawiska grożą zniszczeniem mienia i przede wszystkim są niebezpieczne dla zdrowia lub życia ludzkiego.

Z doświadczenia wiemy, że w naszym kraju zima potrafi zaskakiwać. I to nie tylko drogowców, ale także mieszkańców. Jednak nawet niewielkie opady śniegu mogą powodować zaleganie i następnie obsuwanie się śniegu z połaci dachowych. Jak niebezpieczne są takie sytuacje mogliśmy przekonać się niejednokrotnie w minionych latach. Takie zjawiska grożą zniszczeniem mienia i przede wszystkim są niebezpieczne dla zdrowia lub życia ludzkiego. Do wyboru mamy kilka rozwiązań zabezpieczających: płotki przeciwśniegowe aluminiowe lub stalowe, belki drewniane, rury, rozbijacze i stopery śniegowe.

Najczęściej stosowane są te pierwsze i nimi się właśnie zajmiemy.

 -  -  Płotek przeciwśniegowy

Płotek przeciwśniegowy

Trzeba pamiętać ,że płotek śniegowy ma spełniać swoja funkcję a nie być ozdoba na dachu – stosujemy tylko tam gdzie jest on niezbędny (nad wejściem, wjazdem do garażu itp.), chodzi o to aby ciężar śniegu nie trzymać bez powodu na dachu . Trzeba wziąć tez pod uwagę ,że przy obfitych opadach śniegu należy nadmiar śniegu usunąć ręcznie.

Płotki śniegowe mocujemy na wysokości murłaty , tak aby ciężar śniegu był przenoszony na murłatę i na ścianę nośną bez obaw ,że ciężar śniegu będzie działał na okap – osłabiając go i narażając na odkształcenia .

Płotki przeciwśniegowe są produkowane zazwyczaj w długościach 2 m i 3 m

Do zamontowania płotka przeciwśniegowego na dachu służy wspornik płotka. Ważne jest aby dobrać właściwy wspornik do danego pokrycia dachowego gdyż inny wspornik stosuje się do dachówki zakładkowej, inny do karpiówki, a jeszcze inny do blachodachówki i blachy trapezowej.

 -  -  wspornik do dachówki zakładkowej

                                                          Wspornik do dachówki zakładkowej

 -  -  wspornik do dachówki karpiówki

                                                          Wspornik do dachówki karpiówki

 -  -  wspornik do blachodachówki

                                                          Wspornik do blachodachówki.

Źródło www.wa-bis.pl  

12.11.2012 16:26

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209