Kolory dachówek

 -  -  Kolory dachówek

W ostatnich latach można zauważyć coraz większy wybór wzorów i kolorów pokryć dachowych. Szczególnie dachówek. A jakie kształty i kolory dachówek ceramicznych i dachówek betonowych najczęściej wybierają nasi klienci?

Od zawsze dużą popularnością cieszyła się dachówka ceramiczna karpiówka. Jej tradycyjny kształt oraz szeroka gama kolorów, w których występuje, pasuje do wszelkiego rodzaju wykończeń. Jednak ze względu na swój ciężar, dachówka karpiówka, nie może być zastosowana na każdym dachu. Obecnie wielu klientów decyduje się na zakup tzw. dachówki wielkoformatowej ( dachówki ceramicznej lub dachówki betonowej), gdzie zapotrzebowanie dachówek w przeliczeniu na jeden m2 powierzchni dachu waha się od 9-10,5 sztuk. Decydując się na tak dużą dachówkę, powinniśmy pamiętać, iż nie na każdy dach ona pasuje. Odradzałabym kładzenie dachówek o dużych rozmiarach na dachy wielopołaciowe. Jeśli nasz dom ma dach znacznie zróżnicowany, tzn. posiada kilka kafarków (wykuszy) przez co połacie są małe, to na pewno nie powinniśmy go pokrywać dużymi dachówkami. Jest to uwarunkowane względami estetycznymi i ekonomicznymi. Dachówki wielkoformatowe na niewielkich połaciach przytłaczają bryłę budynku i dają wrażenie ogromnego ciężaru. Ponadto docinając dachówki w kosze i na grzbiety mamy dużo odpadów. Ekonomicznym rozwiązaniem jest zastosowanie mniejszej dachówki. Mniejsze dachówki ceramiczne  wyglądają pięknie na dachach wielopołaciowych i niedużych domach. Ciągle popularny kolor dachówki ceramicznej i dachówki betonowej to odcienie czerwieni oraz grafit.

Decydując się na wybór rodzaju i koloru pokrycia dachowego naszego domu warto sprawdzić co zaleca urząd miasta lub gminy w warunkach zabudowy dla naszej działki. Jeżeli obiekt znajduje się w strefie zabytkowej najczęściej konserwator zabytków zaleca zastosowanie dachówki ceramicznej i to najczęściej dachówki karpiówki. Często bowiem wybór działki wymusza na nas zastosowanie pewnych rozwiązań konstrukcyjnych i estetycznych. Pomimo, że początkowo możemy być niezadowoleni z takiego rozwiązania, to musimy wiedzieć, iż jest ono podyktowane ogólnym dobrem wszystkich mieszkańców okolicy. Efekty tych nakazów będą widoczne, gdy wszyscy zakończą inwestycje, a sąsiadujące ze sobą domy będą tworzyły jedną całość.

A.L.

02.01.2014 08:25

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209