Porady

Nasi Eksperci

Opisujemy problemy techniczne najczęściej spotykane na budowie oraz omawiamy rózne produkty i materiały budowlane, tutaj wypowiadają się współpracujący z nami eksperci.

close

Często zadajemy sobie pytanie: po co stosować farby elewacyjne jeżeli stosujemy tynk strukturalny w kolorze? 

close

Fundament to jeden z elementów konstrukcyjnych budynku i prawidłowość jego wykonania decyduje o żywotności budowli. To podbudowa naszego domu i ewentualna naprawa jest związana ze skomplikowanymi pracami budowlanymi czyli warto zacząć budowę od dobrze wykonanego fundamentu.

close

 Przed nami trudna decyzja wyboru okien dachowych. Trzeba wybrać rozmiar, sposób otwierania i materiał z którego okno będzie wykonane. Wybór okien dachowych jest niemałym wyzwaniem dlatego postaram się Państwu coś podpowiedzieć.

close

Kiedy spogląda się na dom największe wrażenie robi dach. Piękna, czysta i odpowiednio dobrana dachówka powoduje, że dach wygląda estetycznie i gustownie.

Zwiększające się zanieczyszczenie powietrza spalinami pojazdów, gazami przemysłowymi, sadzą wydobywającą się z komina, wzrost  wilgotności spowodowany zmieniającymi warunkami  atmosferycznymi oraz bliskie zalesienie wokół budynków mieszkalnych powoduje, że po kilkunastu latach od budowy domu dach może zacząć pokrywać się brudem i od strony północnej porastać mchem, porostami, grzybami. Grzyby, mchy magazynują wodę, dlatego w okresie zimowym może  to doprowadzić do mikropęknięć dachówki.

more_vert TYNK MINERALNY
close

Tynki dekoracyjne to obecnie najpopularniejsze materiały do wykończenia elewacji budynków. Na rynku możemy spotkać się z szeroką gamą tynków strukturalnych. Jedną z odmian tego materiału budowlanego jest tynk mineralny. Jest to doskonałe połączenie nowoczesności z tradycyjnymi, a jednocześnie można stosować go do ścian jedno- jak i wielowarstwowych

close

Historia powstania klinkieru jak potocznie nazywamy cegłę ceramiczną jest długa. Najwcześniej zalety cegieł odkryli i wykorzystywali mieszkańcy starożytnej Mezopotamii, Egiptu i Babilonu. Pierwsze cegły, które pojawiły się na przełomie V i VI tysiąclecia p.n.e., nie były wypalane, lecz jedynie suszone na słońcu.

close

Często na tym etapie budowy nowego domu jesteśmy już zmęczeni, studiowaniem tajników budownictwa i chętnie podjęlibyśmy decyzje jak najszybciej: czym i jak ocieplić poddasze. Pomożemy państwu i podpowiemy czym się kierować przy wyborze ocieplenia aby poczuć prawdziwe ciepło na poddaszu; kiedy wreszcie zamieszkamy w wymarzonym domu. Przy remoncie starego domu gdzie zawsze istnieje potrzeba ocieplenia starego poddasza lub stropu nad kondygnacją kierujemy się tymi samymi przesłankami.

close

To wymóg czy konieczność. Komfort życia współczesnego człowieka zależy w znacznej mierze od energii pochodzącej z różnych źródeł i głównie nieodnawialnych, które są ograniczone i stąd coraz droższe. Nasze rachunki za prąd czy gaz ciągle rosną i stajemy przed koniecznością oszczędzania energii. 

close

Każde pokrycie dachowe, nawet najstaranniej zabezpieczone przed deszczem jest zawsze wystawione na działanie wilgoci. Podczas opadów pewna ilość wody przedostaje się pod dachówki. Dodatkowego pod dach wnika para wodna zawarta w powietrzu atmosferycznym. Aby pełna funkcja dachu została na długo zachowana, oraz w celu utrzymania właściwego klimatu obiektu budowlanego, trzeba zadbać o prawidłową wentylację połaci dachowej.

close

Pierwszym czynnikiem przy wyborze rynien jest określenie potrzebnej średnicy rynny i rury spustowej . Znając powierzchnię połaci dachowej oraz ilość planowanych odpływów możemy korzystając z materiałów informacyjnych producenta rynien dobrać  odpowiedni przekrój.

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209