Porady

Nasi Eksperci

Opisujemy problemy techniczne najczęściej spotykane na budowie oraz omawiamy rózne produkty i materiały budowlane, tutaj wypowiadają się współpracujący z nami eksperci.

close

Są różne sposoby wykończenia części komina znajdującej się ponad dachem . Komina systemowego typu: Schiedel, Tona oraz komina wymurowanego z pełnej cegły  a także starego komina , który chcemy odnowić.

close

Za odnowienie domu przyjęło się uważać przemalowanie elewacji, ewentualną wymianę rynien czy parapetów oraz odmalowanie okien drewnianych. Wewnątrz budynku przemalowanie ścian i sufitów oraz odnowienie podłóg (np. cyklinowanie parkietów) czy wymiana paneli oraz ewentualne zmiany estetyczne np. wymiana kafelek lub armatury.

Natomiast remont starego domu to droga z wieloma niespodziankami.

Pierwszym krokiem w przypadku decyzji o kupnie starego domu jest ocena stanu faktycznego obiektu przez doświadczonego inżyniera. To jego ocena zdecyduje czy wystarczy odnowienie czy potrzebny jest remont.

close

Oferta kominów systemowych jest ogromna. Nie tylko tacy renomowani i doświadczeni producenci jak Schiedel i TONA, obecnie co krok to oferowany jest nowy "system". Wygląda to tak „producent” albo sam robi pustaki albo zleca jakiejś betoniarni, wełna , rurki są zazwyczaj sprowadzone z Czech. Rury te są średniej jakości - trzeba uważać na temperaturę. A to rura właśnie decyduje o jakości komina - a różnice między producentami są znaczne. Lepsze materiały ceramiczne są niestety drogie. Tańsze rury są bardzo wrażliwe na szok termiczny czyli nagły wzrost temperatury. Pustaki tanie zwykle mają mniej keramzytu (bo jest drogi) a więcej piachu - są przez to cięższe (gorzej dla kręgosłupa instalatora).

more_vert Blacha na dach
close

Blacha jest materiałem budowlanym bardzo popularnym i często wykorzystywanym do krycia dachów. Hale i obiekty przemysłowe najczęściej mają

pokrycie z blach trapezowych. W budownictwie mieszkaniowym zazwyczaj stosuje się blachodachówki lub blachy płaskie.

close

Zielony nalot na elewacji oznacza, że tynk zaatakowany został przez mikroorganizmy głównie glony lub grzyby. Rozrost mikroorganizmów jest łatwo zauważalny ponieważ nasza elewacja staje się po prostu brzydka. Problem jest o tyle uporczywy, iż nie wystarczy usunięcie skutków. Trzeba znaleźć przyczynę, inaczej glony pojawią się znowu, szpecąc i niszcząc elewację.

close

Aby mieć pewność dobrej termoizolacji budynku, nie wystarczy wyłącznie świetna jakość materiałów budowlanych. Wiele zależy od rzetelności prac wykonawczych podczas ocieplania obiektów. A błędy zdarzają się częściej niż wydaje się nam wszystkim. Niedoróbki uwidaczniają się dopiero po pewnym czasie. Ich naprawa jest zazwyczaj dość kosztowna, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwa.

Najczęstsze błędy, które popełniane są przy wykonywaniu dociepleń metodą lekką – mokrą można zamknąć w następującą listę:

close

Często się zdarza, iż latem w naszym domu jest zbyt duszno, a zimą pomimo rosnących rachunków za ogrzewanie nie jest zbyt ciepło. Łatwo zmienić tę sytuację poprzez docieplenie ścian naszego domu. Jeśli planujemy odświeżenie elewacji poprzez nałożenie nowej warstwy tynku lub przemalowanie już istniejącego tynku farbą warto się zastanowić nad poprawą komfortu termicznego mieszkania.

close

Projekty domów jednorodzinnych zazwyczaj zawierają propozycje całego systemu komunikacji dachowej, ale zdarza się, że inwestorzy z tego rezygnują.Z moich doświadczeń wynika, że powodem rezygnacji z montażu stopni i ław kominiarskich jest najczęściej nieświadomość niż poczynienie oszczędności.

close

Cegła klinkierowa to materiał naturalny, trwały, a przy tym bardzo efektowny. Klinkier może się mienić różnymi wyrazistymi barwami, dzięki czemu nawierzchnia w ogrodzie może być naprawdę wyjątkowa, a ogrodowe ścieżki długo zachowają swoją intensywną barwę. Aby jednak mieć pewność, że nic się z nimi nie stanie, warto zadbać o to, by kostka brukowa została dobrze ułożona. Podpowiadamy, jak ułożyć bruk klinkierowy by cieszyć się nim przez długi czas.

close

Dobra lokalizacja i dobry projekt domu oraz dobre materiały budowlane i wykonawstwo, to jak wszyscy wiemy gwarancja zadowolenia właściciela domu. Zacznijmy od paru szczegółów na temat wyboru działki i usytuowania na niej domu oraz o wyborze projektu – czyli budowa domu krok po kroku.

Oczywiście pierwszym krokiem jest określenie kwoty jaką przeznaczamy najpierw na działkę a potem na wybudowanie domu i w tych granicach szukamy dla nas rozwiązań. Przeinwestowanie na jakimś etapie to nie tylko stresy ale często wieloletnie odwlekanie z dokończeniem inwestycji, w której już mamy nasze zaangażowanie finansowe.

Promocja

Kominy Systemowe Schiedel Rondo i Rondo Plus / Rabaty

Oferujemy sprawdzone systemy kominowe firmy Schiedel . Renomowany producent , ogromne doświadczenie w produkcji, stosujący tylko najlepszej jakości materiały budowlane do wytworzenia wszystkich części składowych komina w trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania każdego detalu w kominie. I to jest gwarancja bezpieczeństwa dla inwestora kupującego materiały budowlane z gwarantowaną jakością jaką są produkty Schiedel.

 Do końca czerwca br. Oferujemy rabat do 35 % przy zakupie całego komina systemowego Rondo lub  Rondo Plus . Zapraszamy

Kontakt z doradcami

mgr inż. Renata Gratkowska

Technologie pokryć dachowych od stropu po sam szczyt. Kolorystyka i wizualizacja projektów.

tel: 693860243
mgr Jurand Przybysz

Kontakt w sprawie inwestycji, kompleksowe zaopatrzenie. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 667679040
inż. Mariusz Chroł

Szczególnie trudne problemy inżynierskie - dachy, ściany, elewacje, fundamenty, stropy i kominy.

tel: 667679050
Piotr Ogiński

Niestandardowe zamówienia. Wspólnoty mieszkaniowe. Kontakt z podwykonawcami.

tel: 607667209